Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Okruh: Bouzov - Javoříčko - Kladky - Bouzov

    Naše trasa začíná na Bouzově. Auto je možné zdarma zaparkovat na parkovišti hotelu přímo pod hradem.
Hledáme modrou turistickou značku a po ní vyrážíme do Javoříčka. Modrá vede po asfaltové cestě, na kterou mají však auta (až na výjimky) zákaz vjezdu. Modrá vás dovede přímo k pomníku vyvraždění obyvatel nacisty na konci 2. světové války. Doporučuji navštívit krásné Javoříčské jeskyně. V místních kioscích se také můžete občerstvit.
    Na první křižovatce se dáváme doprava a poté znova ihned doprava - ukazatel na místní komunikaci hlásí vesnici Březina. Projíždíme Březinou a na konci obce nad kapličkou se dáváme opět doprava (vede tudy i zelená turistická značka). Asfaltová cesta se brzy mění na nezpevněnou. Po chvíli dorážíme na místo, kde se lesní cesta dělí na dva směry. Vpravo pokračuje zelená značka, která by vás dovedla zpátky do Javoříčka, proto se vydáváme vlevo po neznačené lesní cestě, která nás pěkným sjezdem dovede do Vojtěchova. Poblíž Vojtěchova je krasový útvar nazývaný Zkamenělý zámek, dovede Vás k němu červená značka, ale začátek cesty je spíše pro bikery.
    My se napojíme na místní asfaltku a jedeme do středu obce. Po několika stech metech míjíme Hostinec u mohykána. Tento doporučuji navštívit, a zchladit se dobrý pivem. Hlavně se podívejte i dovnitř - hospoda je krásně zařízena ve stylu divokého západu a indiánů.
    Z Vojtěchova pokračujeme po místní asfaltce do Otročkova, Milkova, poté doleva na Dětkovice a Kladky. V Kladkách je také možno navštívit místní putyku. Zhruba uprostřed Kladek odbočujeme vpravo na zelenou turistickou značku, která nás po lesní cestě, celou dobu z mírného kopce, dovede až k Bezděkovskému mlýnu.
    Pouze zhruba 200m jsme museli kolo vést, jelikož cesta byla vysypána velmi hrubým štěrkem, takže byl problém jít i pěšky. Nějaký lesák asi chtěl cestu "opravit". Jinak je většina cesty po lesní asfaltce. Z Bezděkovského mlýna se po silnici vydáváme zpět na Bouzov. Po cestě se nám naskytují krásné výhledy na hrad Bouzov.
podrobnosti

Občerstvení: Bouzov, Javoříčko, Vojtěchov, Kladky
Vlakové spojení:
Zajímavosti: hrad Bouzov, Javoříčské jeskyně, Hostinec u mohykána

autor: Romejz