Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Bunč

    O Státním svátku ke vzniku naší Republiky na Svatého Václava chodí turisté v Chřibech na Brdo. My jsme se vydali ze Starého Města trochu oklikou přes Uherské Hradiště na Bunč. Vyznat se ve značení cyklotras ve výše zmiňovaných obcích je oříšek, ale jak pravil pan tajemník právě se na tom pracuje. Důležité je se ze Starého města dostat na trasu 5150 Do Velehradu. Je to cyklostezka se vším všudy i s asfaltem. Velehrad je prastaré poutní místo poblíž je archeoskanzen v Modré a spousta další zajímavostí.
    Z Velehradu pokračujeme dál po modré turistické a současně cyklostezce až na Salaš. Asi 500m před osadou cyklostezka končí a musíte kousek po !silnici!. V Salaši odbočíme vpravo po 5018 kolem Bunčovského potoka. Stoupáme po asfaltu pořád nahoru, je to táhlé, ale dá se to jet. Asfalt nás dovede až na Bunč, bikeři si to mohou zpestřit zkratkou po turistické modré v závěrečné partii. My jsme to udělali a bylo to opravdu výživné, ale skvělé. Kdo se nechce strhnout ať volí asfalt.
    Chata na Bunči je vítaným osvěžením a je to také nejvyšší bod trasy. Dáváme pivko a protože je chladno vyrážíme dále po červené turistické ( asfalt sil. Č. 473) na odbočku na Komínské skály. Tady začíná konečně terének. Na rozcestí se můžete zajet podívat na skály a dále pak pokračovat po zelené. Zde začíná nádherná hřebenovka, zakončená padákem do Kudlovické doliny. Opravdu zážitek! Z Kudlovické doliny pořád po zelené !pozor na odbočku vlevo ze silnice! Opět hezky nahoru. Zde začíná opravdový terén, bláto díry….až na Budačinu kde sídlili loupežníci :-) za Budačinou opět trochu vyklesáme. Před připojením na lesní asfaltku shora krásná cesta z blízka a hlavně na kontakt kluzké bláto. Lehám si do něj a sakruju. Proti kdosi tlačí kolo nahoru, asi mě to mělo varovat :-) Na rozcestí Trávníček! opět vlevo nahoru. A opět bláto. Z Kržle je nádherný výhled, k rozcestí u Mrazíka je to jen kousek. U lomu zvažujeme, zda Žlutava nebo Halenkovice. Vítězí to druhé z Halenkovic jedeme dolů do Napajedel k Moravě. Přejíždíme přes most a napojujeme se na trasu 47 do Uherského Hradiště dále kolem Baťova kanálu po cyklostezce. Moc pěkný zážitek!
podrobnosti

Občerstvení: Velehrad, Chata na Bunči, Napajedla
Vlakové spojení: Staré Město, Uherské Hradiště,….. Napajedla
Zajímavosti: Komínské skály, výhled z Kržle

Zvětšit mapu

autor:Snowee