Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Ty brďo na Brdo

    O Státním svátku ke vzniku naší Republiky na Svatého Václava chodí turisté v Chřibech na Brdo. My jsme se vydali ze Starého Města trochu oklikou přes Uherské Hradiště na Bunč. Vyznat se ve značení cyklotras ve výše zmiňovaných obcích je oříšek, ale jak pravil pan tajemník, právě se na tom pracuje.
    Důležité je se ze Starého města dostat na trasu 5150 Do Velehradu. Je to cyklostezka se vším všudy i s asfaltem. Velehrad je prastaré poutní místo poblíž je archeoskanzen v Modré a spousta další zajímavostí.
    Pro turisty jsme našli sjízdnou možnost jak se vyhnout silnici a přitom se na Bunč podívat. Z Velehradu pokračujeme dál po modré turistické a současně cyklostezce až na Salaš. Asi 500m před osadou cyklostezka končí a musíte kousek po !silnici!. V Salaši odbočíme vpravo po 5018 kolem Bunčovského potoka. Stoupáme po asfaltu pořád nahoru, je to táhlé, ale dá se to jet. Asfalt nás dovede až na Bunč, Chata na Bunči je vítaným osvěžením a je to také nejvyšší bod trasy, pokud se budete vracet dolů po 473 a za obcí Kostelany v pravo 5014.
    Pokud máte dost sil, vezměte to na Brdo (587 m.n.m) a z Brda na Vlčák a z Vlčáku druhou stranou po 473 do Salaše a z5 do Velehradu. Alternativou může být trasa přes Staré Hutě a Buchlovský Kámen.
podrobnosti

Občerstvení: Staré Město, Uherské Hradiště, Velehrad, Bunč
Vlakové spojení: Staré Město, Uherské Hradiště
Zajímavosti: Velehrad, Modrá, Brdo

Zvětšit mapu

autor:John