Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Na Devět skal a ještě dál


    Okruh romantickou krajinu Vysočiny ze známé chatařské a běžkařské lokality Třech Studní, směřuje na Devět skal, Milovy a zpět přes Samotín, Kadov a Medlov. Rozhodně se není čeho bát,95% okruhu vede po lesních asfaltkách nebo zpevněných cestách, zbylých 5% jsou lesní pěšiny a asi 3 km silnce III. třídy.
    Ve Třech Studních začínáme na modré turistické značce, která nás dovede na polní asfaltku. Na kraji lesa odbočuje modrá na kopec (Brožova skalka), je zbytečné a též zakázané tudy jezdit na kole, proto v klidu pokračujeme po asfaltu až na rozcestí Pod Fryšafským kopcem, kde se napojíme na zelenou značku. Směřujeme ke Stříbrné studánce (pramen Svratky, neuvěřitelné jak se ta voda cestou dolů zašpiní) a k rozcestí Žákova hora. Tady se přeladíme na červenou značku. Zde končí zpevněná cesta a začíná zmiňovaný úsek lesních pěšin, asi 1,5 km dlouhý. Kdyby něco, slézt z kola se dá vždy smile.
    Na rozcestí Devět skal je to už jen kousek po žluté ke kýžené vyhlídce. Kola uvažte u stromu a vyšplhejte na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, určitě to stojí za to. Pokud jsou dobré podmínky, dohlédnete nevím až kam, ale určitě hooodně daleko. Konec kochání a šup do sedla, a na modrou značku (směr Křižánky). Kousek se propleteme mezi kameny a hurá dolů po asfaltce. Jakmile se napojíte na asfalt, odměřte si na počítadle vzdálenost - po 1,5 km odbočíme z modré do prava, měla by to být druhá odbočka. Je to asfaltka, která Vás dovede na Milovy. Tady jsme zapadli do místní občerstvovny na oběd a pití. Málem bych zapomněla na osvěžující koupel v místním rybníku.     U rybníka se napojujeme na zelenou turistickou značku a cyklotrasu 4022 na Dráteničky,
Blatiny, Samotín a Kadov. Pokud se Vám to nezdá, jeďte po 4022 na silnici, a po cyklotrase č. 1 do Kadova. Kadov, malá vesnice, malá hospoda a likér, určitě zkuste, ale jen trochu ať se Vám nemotá hlava, je to sladký:§)
    Po zelené a cyklotrase č. 1 asi kilometr po silnici, kde zelená odbočí do lesa a my taky. Zelená potom odbočí do leva, ale my pokračujeme po cestě až na silnici k Medlovu. Medlov - koupačka, občerstvení, pohodička nebo si závěrečnou koupel nechte až na Sykovec u Třech Studní. To už je jenom kousek po zelené turistické značce.
    Nezapomeňte si mapu, je to jen návod, tak ať se neztratíte. podrobnosti

Občerstvení: Tři Studně, Milovy, Kadov, Medlov
Vlakové spojení: Nové Město na Moravě, Žďár nad Sázavou
Zajímavosti:pramen Svratky (Stříbrná studánka)

autor: John