Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Dno moře


    Na dno moře a to hodně starého se můžete dostat severně od Třebíče na planině začínající někde u vísky Pocoucova podél říčky Lubí ke Svatoslavi na straně jedné a konče údolím řeky Oslavy na straně druhé (hodně zhruba). Slíbil jsem tu historku s žízní tak tady.
    Začínáme v Budišově (U Třebíče), kam se dostanete romantickou lokálkou ze Studence. Po modré turistické značce směr Nárameč, Trnava, Ptáčov resp. Ptáčovský kopeček. Právě tu kvetou Koniklece a tak sem rodinky vyráží na výlet auty, děti si v té nádheře květů hrají na honěnou, zatímco starší osazenstvo rozbaluje piknik, otevírá plechovky s pivem a hulí jedno cigáro za druhým, je tu asi tak sto lidí. Krása a hrůza. Asi jedno nemůže být bez druhého.
    Pokračujeme na Syenitové skály za Pocoucovem. Značka tam nevede, ale cesta ano stačí mapa. Od skal vyrážíme přes Kopaniny (opět podle mapy, ale dal bych za to krk že tu byla značka) směr Horní Vilémovice. Z Vilémovic jedeme do Benetic (zde stále není hospoda) a dál do Svatoslavi (zde je zavřená). Bereme alespoň vodu, ptáme se na otevřenou hospodu máme žízeň a hlad. V Beneticích říkali, že ve Svatoslavi, ve Svatoslavi říkají, že v Koutech. Jedem do Koutů, zase nevím proč po silnici. Po výjezdu na kopec sjíždíme do Koutů, z dáli je vidět hřiště a vývěsní štít hospody – zavřené. Ale jsou tu prý dvě, tak ještě dolů. Máme další, ale ta je zavřená asi na vždy. A konečně ta druhá – od 16.00 - tak bychom zatměli.
    U hřiště obědváme čokoládu poslední záchrany, zapíjíme vodou a vyrážíme na zpáteční cestu. V půlce kopce myslím že umřu jak je mi blbě. Zahýbáme do lesa po modré, to mě staví zase na nohy. Od Zátiší sjíždíme dolů do Svatoslavi, když nás vidí tak zavírají hospodu jdou na fotbal smile Volíme ústup začínám mít dost, zlobí mě koleno.
    Návrat přes Bochovice, Batouchovice, Vlčatín, Hodov a do Budišova. Z Vlčatína už šlapu jenom levou nohou. V Budišově na Sportu u Sedláčka konečně něco k jídlu a pití. Záchrana, jinak jsem asi umřel.
    Takový hezký kraj, opravdová romantika, lesíky, oblý kameny co opravdu jsou omletý pískem moře, mírně zvlněné krajina pro cyklistu jako stvořená, musí se to vidět. A tak mizernej servis. Takže pokud pojedete do těchto míst svačinu s sebou!
    Přespáváme u rybníka Pyšeláku a ráno vyrážíme na krátkou projížďku, cesta necesta ke Kojatínu (zelená značka) Pozďatín, Studenec nádraží (tady vím že mají alespoň otevřeno) k rybníku Dubovec a vracíme se pře Častotice a Pyšel. Cestou se stavujeme na Holejích snad jediném soukromém dětském domově, který znám. Děti jsou fajn, tety taky smile Vracíme se do Budišova a vyrážíme k domovu. podrobnosti

Občerstvení: Budišov, Studenec, jinak bída
Vlakové spojení: Budišov, Studenec, Rudíkov
Zajímavosti: Koniklecové louky, Syenitové skály

Zvětšit mapu

autor: John