Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Kopce kopečky, ale maličký


    Turistická varianta trasy kolem Doubravického hradu je delší na výškově náročnější než rodinná, ale kdykoliv lze v podstatě přejit z jedné na druhou. Existuje i varianta pro bikery, protože to opravdu stojí za to. Jak na to? Do Doubravice nad Svitavou autem nebo vlakem. My jsme auto nechali v bažantnici s laskavým svolením hospodáře, který ač zprvu nevypadal moc nadšeně tak nakonec pravil „ tamhle to nechte vedle toho pražáka“ (který se asi neptal – pozn. autora).
    Pokud se podíváte do mapy je to jasné – po červené z nádraží směr Doubravický hrad. Cesta vede nádherným údolím s několika mělkými a pevnými brody a pod hradem se stáčí vpravo vzhůru ku hradu. Tady asi budete muset kousek tlačit kola. U rozcestníku je lepší kola odložit a vydat se na obhlídku hradu. Spíše tedy hromad které po něm zbyly, ale stavba to bývala velká.
    Od hradu vede cesta již mírně do kopce a po opuštění lesa míří na polní silničku. Značení zde bylo trochu horší, ale s malou nápovědou se už neztratíte. Na silnici jsme nepotkali ani auto, stav tomu odpovídá. V poklidu dojedeme do Kuniček, kde právě spravovali hospodu, ale byla zavřená. My jsme se posilnili z vlastních zásob a vyrazili od hospody vlevo k lesu, kde jsme se napojili na zelenou značku. Cesta mírně stoupá až k lesu a je dobře sjízdná. Dál se cesta noří do lesa a překonává dvě mělčí údolí potůčků. Za druhým z nich se stáčí mírně vpravo. Po zelené se dostanete na skalnatý hřeben zvaný Škatulec (na Babylóně) – nebojte cesta je dobrá a přes něj až na lesní asfaltku značka nás vede vlevo z kopce až k rybníčku po pravé straně. U rybníčku plácek s ohništěm a posezeníčko, poleženíčko smile. Potud je cesta společná s delší variantou rodinné trasy.
    My budeme dále pokračovat po lesní asfaltce vlevo dolů z kopce a asi po 600 m nás opustí zelená značka (vlevo). Dojedete na rozcestí asfaltek a dáte se ostře vlevo. Pozor je zde štěrk! Po pár metrech protneme zelenou turistickou (jojo tady je .. a pojedou po ní bikeři) a plus mínus po vrstevnici (myslím tím ,žádné prudké kopce) držíme se vlevo až pod vrchol Na Strážce, kde se napojíme na cestu z údolí do Újezdu. Cestou jsou výhledy na Boskovice, tak je nepropásněte není jich mnoho. Na rozcestí zahneme vlevo a vyšlapeme do Újezdu. A jsme tam co přijeli naši rodinní přátelé, akorát, že oni z hora a my zespoda.
    Hurá do hospody, však si to zasloužíme smile. Nabídka omezená, zacházení vlídné :-). Teď už je cesta jednoduchá, dolů po silnici do Doubravice. Krásný rychlý sjezd, třešnička na závěr. Jak jsme přijeli, tak odjíždíme. Pokud vás to neuspokojilo je tu trasa pro opravdové bikery. smile podrobnosti

Občerstvení: Doubravice, Újezd
Vlakové spojení: Doubravice

autor: John