Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Na Jalovec


    Na Jalovec, známé turistické a lyžařské středisko se dá jet nejen kolem řeky Jihlavy, ale i nádhernou trasou přes Kobylí hlavu.
    Jako výchozí bod jsme zvolili Třebíč a od nádraží se vydali podél kolejí směr větrný mlýn (s opravdu hodně krátkými lopatkami) a před mostem sjeli dolů pod most tak, abychom se v údolí napojili na žlutou turistickou značku. Žlutá Vás vyvede z města na rozcestí Terůvky. Za rozcestím uhýbá kolmo vpravo a následně šikmo vlevo. Kdo si věří pojede dál po značce, kdo ne pojede podél božích muk rovně do Kracovic. Kdo jel po značce pojede kolem Pekelného vrchu k Mastníku, kde zahne ostře vpravo po značené cyklotrase (číslování je mi záhadou) směr Stařeč, kam ostatně pojedou i ti, kdo to vzali přes Kracovice. Ze Starče Vás cyklotrasa dovede na Krahulovské nádraží, kde začíná zelená turistická značka. (zde taky můžete začít a trsu zkrátit).
    Zkušení ví, že zelená je naše takže po zelené směr Kobylí hlava, Bukovec, Čertice (Na kříži), Chaloupky (známé to centrum ekologické výchovy), Nová Brtnice, rozcestí u Sv. Trojice. Tady stop. Ostře vpravo a směr Střeliště a Jalovec.
    Tady pro nás mají přichystánu večeři, pivo a nocleh, stejně jako na ubytovně přímo v Číchově. Ráno tak jako tak se vracíme ke Sv. Trojici a pokračujeme po modré do Brtnice (obec) a kolem Brtnice (potok) na hrad Rokštejn. Zde se rozhodněte zda pojedete směrem do Jihlavy nebo do Třebíče. V obou případech se vydáte po některé z modré nebo zelené turistické značky k řece, kde narazíte na červenou a po té budete pokračovat. Já doporučuji návrat do Třebíče. Jeto hezčí cesta a hezčí město smile V Třebíči Vás čeká kopec k nádraží nebo prodloužení do Vladislavi. Přečtěte si také trasy údolím Jihlavy.

Občerstvení: Třebíč, Mastník, Stařeč, Krahulov, Přímělkov, Brtnice, Číchov, Přibyslavice, Petrovice, Padrtův mlýn, Sokolí Řípov, Poušov Třebíč, Vladislav
Vlakové spojení: Třebíč, Krahulov, Číchov, všechny zastávky od Přímělkova po Třebíč, Vladislav
Zajímavosti: hrad Rokštejn

Zvětšit mapu

autor: John