Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Kolečko, přes Kalečník do Líšně


    Okruh Brno-Líšeň Mariánské údolí, Hostěnice, Hádek a zpět je nádherná projížďka krajem Moravského Krasu. Rád bych řekl, že je to pohodová turistická trasa, ale díky stavu povrchu některých cest je chvílemi pro bikery. Do Mariánského údolí se můžete dostat buď na kole nebo MHD. Odtud po červené k restauraci U Raka, kde zahneme vpravo do kopce. Jedeme po červenné vzhůru do táhlého kopce až k Horákovské myslivně, kdo nechce dupad lesem může jet pořád po asfaltu a dojede na stejné místo.
    U Horákovské myslivny doleva, ale opatrně. Cesta tu byla rozrytá od těžké techniky, místy „vyspravená“ štěrkem, ale snad už to bude lepší. Komu se nechce lesem může to vzít k další hájovně zvané Mokerská přes Horákov a Mokrou po silnici, cyklotrasa 5134, čert aby se vtom značení vyznal. Dávám přednost cestě po hřebeni lesem až do Hostěnic.
    Přesedláme na žlutou turistickou a uháníme po lesních asfaltkách směr Kalečník. Je zde nová „balená“ jen chybí, aby to tu nalajnovali. Odměnou za vyšlapání nahoru – nebojte je to kopec nekopec, spíš mírné stoupání - nám teď bude sjezd do údolí Říčky. Kdo má chuť a čas může dále pokračovat ke Třem Javorům a odtud dolů k Bolkovi Polívkovi na Farmu.
    Kdo ne, sjede po červené do údolí a po asfaltce pofrčí až k Hádku. Tady si dáme pivo u rybníka a pokračujeme pořád kolem Říčky (chvíli bez asfaltu) kolem jeskyní, restaurace U jelena a dalších zpět až na konečnou autobusu do Líšně.
    Můžete to vzít jako malou odpolední projížďku pokud to profrčíte, nebo jako celodenní výlet pokud navštívíte Hostěnické propadání, posvačíte na Kalečníku, podíváte se do Netopýrky na Švédský stůl nebo do Pekárny a zastavíte se v každé hospodě po cestěsmile podrobnosti

Občerstvení: U Raka, Hostěnice, Pod Hádkem, U Jelena, Muchova bouda, U tří borovic, Eldorádo
Doprava: MHD

autor: John