Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Maršovský žleb


    Maršovský žleb vlastně jenom protneme. Trasa však má poměrně slušné převýšení a dá se spojit s dalšími v blízkém okolí. Výchozí místo je Veverská Bítýška, alternativně Brno Bystrc a cesta kolem přehrady. Jinak je to klasická půldenní či spíše několika hodinová záležitost, ale sportovně vydatná.
    Z Bítýšky vyrážíme po zelené značce a po chvíli zatáčíme vlevo do lesa. Tady čeká první stoupání. Cesta vede prudkým úvozem nahoru, posléze trochu srovná a přivede nás do Holasic. Trochu kopeček.. Z Holasic do Lažánek na pohodu v Lažánkách vpravo k lomu. Při vjezdu do lesa budete mít po pravé ruce bývalou vápenici a starý lom – cesta za vápenkou. Kdo si chce vyzkoušet co vyjede nebo sjede má tu jedinečnou možnost. Maximálně se sesype na dno lomu, kde je docela měkko :-). Ale terén pro free ride sqělý :-)
    No nic jedeme dál dolů po zelené – asfalt – až do Maršovského žlebu a odtud dál po zelené zase hezky nahoru. Kdo nemá hrubý vzorek ten to asi nevyjede. Ale je to kousek, pak se cesta opět zlepší srovná a z rozcestí Pravková (vpravo) pojedete pro změnu dolů. Závěr před Pejškovem je trochu prudší, ale nic těžkého pro zkušené bikery. Dole se dostanete na lesní asfaltku a frčíte údolím až k rozcestí Pod Dřínovou.
    Pokud někdo není ještě uspokojen – protože dál už trasa vede jen po rovině - tak šup vpravo na žlutou a ještě jednou na kopec a do Holasic a z Holasic si může sjet úvodní stoupák v opačném směru. Pokud se v kopci nahoru od Dřínové otočíte,je tu nádherný rozhled. Kdo nepojede nahoru pokračuje pořád dál až k řece. Na rozcestí Šárka se dáte vpravo po červené a dojedete až do Veverské Bítýšky. To si zaslouží pivo a nebo kofču.

Občerstvení: Lažánky, Veverská Bítýška
Doprava: cyklo BUS MHD Brno, auto
autor: John