Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Bouzov na kole

    Začátek trasy si můžete zvolit kdekoli, my jsme dorazili do Kladek a nikam se nám už nechtělo přejíždět, tak jsme do toho šlápli.
    Vyrážíme z Kladek po modré turistické značce - směr Javoříčko. Kousek za Kadeřínem značka odbočuje vpravo, ale my pokračujeme po zpevněné cestě až do údolí (modrá je dále pro cyklisty z větší části nesjízdná), kde se napojíme na asfaltku a cyklotrasu 6025. Při sjezdu pozor! na příčné strouhy. Přijíždíme na rozcestí Nad Špraňkem, odtud až do Bouzova po modré značce + cyklotrasy 6025 a 5030. Cestou si rozhodně užijete. Krásné lesní sjezdy, chvíli zpevněná cesta, místy pěšiny, kousek asfaltky, po dešti nějaké to bláto. smile Bouzov je plný atrakcí pro velké i malé, můžete zkoušet podle libosti a samozřejmě spousta stánků s nejrůznějším občerstvením.
    A teď to přijde, z Bouzova rozhodně jeďte po zelené značce, do Kozova. Cesta vede přes sedlo mezi dvěma (asi bezejmennými) kopci. Fakt paráda, v noci pořádně pršelo, takže nahoru jsme tlačili, děsně to klouzalo, a dolů jsme si to užívali (normálně je nevozím, ale tentokrát se blatníky hodily :-)). Pokud se Vám to nezdá, jednoduše můžete do Kozova po silnici.
    Z Kozova jsme se přehoupli přes malý kopeček do údolí potoka Věžnice, neměla bych to říkat, ale na kopečku je rybízová plantáž. Údolím vede asfaltka až do Kladek, naprostá pohodička, mírné táhlé stoupání, chládek vlhkého údolí a ticho.
    Pokud jste dorazili vlakem a máte rádi sjezdy, vezměte to po modré do Nectavy, můžu jen doporučit.

Občerstvení: Kladky, u Javoříčských jeskyní, Kozov, Bouzov
Vlakové spojení: Nectava
Zajímavosti: Janoříčské jeskyně, hrad Bouzov

autor: snowee1