Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Znáte Kalečník a Farmu Bolka Polívky

    Celodenní rodinná trasa z Nemojan přes Bolkovu farmu v Olšanech na Kalečník a dále údolím Říčky je přesně tou trasou, kde vám zprvu budou děti i manželka spílat do bláznů, ale vše se posléze v dobré obrátí.
    Jakmile se dostanete na Kalečník, tak už cesta vede jen z kopce smile. Cesta od nádraží z Nemojam po modré turistické je přeci jen pro větší děti ne pro úplná mrňata, ale i puberťáci si na ni užijí.
    V Olšanech na farmě si dáte pivo, dětem koupíte lízátka a manželce dáte pusu a budete pokračovat nahoru na Kalečník. Je to sice do kopce ,ale cesta dobrá. Kdo by snad nechtěl na farmu nebo po modré značce, může to vzít malou zajížďkou z Nemojan po červené do Pístovic a odkud ho cyklotrasa 5072 dovede na Kalečník taky.
    Kdo dojel ke Třem Javorům – doufám, že všichni, vydá se po žluté na Kalečník, můžete po asfaltu nemusíte přes kopec. Na Kalečníku zahnete vpravo po červené (cyklotrasa 5137) a už frčíte z kopce dolů do údolí Říčky a po asfaltce až k Hádku. Tady si dáme pauzu u rybníka a pokračujeme pořád kolem Říčky, chvíli bez asfaltu kolem jeskyní. Podíváme se do Netopýrky, na Švédský stůl nebo do Pekárny, pak do restaurace U jelena a dalších, které potkáme ještě po cestě ke konečné autobusu v Mariánském údolí (Brně Líšni).
    Tady se snad vejdeme v sezoně do cyklobusu. Pokud ne, nejblíže na vlak je to do Šlapanic a to bezpečně pořád kolem Říčky, jen z Bedřichovic je třeba najít cestu mezi domy kolem zahrad protože na silnici je dost plno. A nebo prostě hlava rodiny dojede domů pro auto a děti si zatím mohou hrát v Eldorádu smile Pro odrostlejší děti. podrobnosti

Občerstvení: Farma Bolka Polívky, Pod Hádkem, U Jelena, Muchova bouda, U tří borovic, U Raka, Eldorádo
Vlakové spojení: Nemojany vlak, MHD Brno vybrané spoje

autor: John