Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Radíkovská pevnost

    Naše trasa začíná ve Velké Bystřici, ale je možné začít už v Olomouci a kolem řeky Bystřice do Velké Bystřice dojet celkem bezpečně na kole. V době kdy tohle píši už je to snad pravda a cyklostezka už stojí. Kdyby ne sorry začněte až v Bystřici. Trasa je trochu delší, ale nádherná. Lze ji pojmout jako rodinný celodenní výlet.
    Z Velké Bystřice se vydáváme po zelené turistické značce do Radíkova a odtud jakmile narazíte modrou tak doleva a na Svatý Kopeček. A na Svatém Kopečku do ZOO. Opravdu nádherná ZOO dlouho jsme takovou neviděli. Podle sil a možností se můžete vydat po lesní asfaltce (pro auta je tu zákaz vjezdu) po cyklotrase 6030 na středověkou pevnůstku soustavy opevnění Olomouce z doby Marie Terezie u Radíkova.
    Popojedeme kousek dál a narazíme na žlutou značku. Vydáme se po ní vpravo do Radíkova a dále po zelené až do Velké Bystřice. Kdo chce může si cestou po modré ještě odskočit vykoupat do Lošova a dál to vezměte po modré do Mrskoles (vlak) nebo zpátky do Olomouce.

Chakteristika: trochu delší a náročnější, ale dá se začít až ve Velké Bystřici a tím trasu výrazně zkrátit. Je nutné překonat výškový rozdíl mezi Olomoucí a Svatým Kopečkem smile podrobnosti

Občerstvení: Olomouc, Velká Bystřice, Mrskolesy, Svatý Kopeček, Radíkov
Vlakové spojení: Olomouc, Velká Bystřice, Mrskolesy
Zajímavosti: pevnost Radíkov, Zoo, Svatý Kopeček

Zvětšit mapu

autor:John