Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Do Dalešic na pivo

    V Neděli bylo pěkně tak jsme se rozhodli vyrazit, sice až v 10 protože jsme měli drobné technické potíže, ale nevadí. Předem upozorňuji, že trasa není ve všech místech jetelná, protože je tam hodně kamení nebo skála, také počítejte s tím, že budeme brodit. :-).
    Začínáme v Ivančicích na nádraží, sedáme na kolo a hrneme po červené značce proti proudu řeky Jihlavy. První přenášení kol nás čeká hned po několika kilometrech, ale jenom krátké. Jakmile se dostaneme k Řeznovicím čeká nás kousek po silnici do Hrubšic - provoz žádný. Potom až k Templštejnu po asfaltce, v létě se tu hodně kempuje a tak si dejte pozor na auta. Pod Templákem si dáváme pauzu a jedno na posilněnou, nejsme přece na silnici.
    Dál červená značka odbíhá od řeky kolmo do svahu. Pokud chcete tak se tam vydrápejte, my jsme měli v plánu "říční" výšlap takže zůstáváme u řeky a pokračujeme dál proti proudu. Tady už je to se sjízdností horší, cestou jsme 2x brodili a jízda na kole a tlačení je tak 1:1, záleží na Vaší obratnosti, ale věřím, že ta Vám nechybí.
    Tento úsek cesty - od Templáku k hrázi Mohelna - zabral nejvíce času, ale rozhodně jsme si užili. Od paty hráze šlapeme v pořádným hycu nahoru, kde se opět připojíme na červenou značku. Cesta vede lesem nahoru na rozcestí Vinohrádky, odtud souběžně s cyklotrasami přes zříceninu Rabštejn - tu je krátký pěkný sjezd, až k hrázi Dalešice. Tady se připojíme na silnici, po které pojedeme asi 1 km směr Slavětice. Je to po cyklotrase 5107, po které jeďte na pole před Dalešice, 5107 odbočí doleva, pokračujte po polňačce až za JZD (nebo jak se tomu říká) a tam vlevo (zase se objeví 5107) a k pivovaru. smile Fakt dobrý pivo!
    Plně uspokojeni místními laskominami se kousek vracíme po stejné cestě na Dalešickou hráz a do Kramolína. Z Kramolína po žluté značce na rozcestí Zelený les a pak po modré na rozcestí Nad Mohelenskou stepí. Tady se chytneme cyklotrasy "Pivovarská" až do Biskoupek. Opět kousek po silnici, kde jsme už projeli a před Řeznovicemi na cyklotrasu 5170, která nás dovede do Moravského Krumlova. U zámku se napojujeme na modrou, která vede údolím říčky Rokytné až do Ivančic na nádraží. Teď už je to pohoda, údolí Rokytné není tak uzavřené jako údolí Jihlavy a proto je v pohodě sjízdné. Až na jeden kopec ten jsem nedala, písek.
    Pohodka, co říkáte? smile

Občerstvení: Ivančice, Pod Templákem, Dalešice, Kramolín, Mohelno, Morvský Krumlov
Vlakové spojení: Ivnčice, Morvaský Krumlov
Zajímavosti: zříceniny Templštejn a Rabštejn, Moravský Krumlov, Mohelenská Hadcová step

Zvětšit mapu

autor: snowee1