Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Ze Sloupu do Sloupu

    Trasa ze Sloupu patří mezi skvosty tras rodinného charakteru a vhodná i pro malé děti. Kromě nádherné cesty lesem jste na okraji Moravského krasu a tak ji můžete spojit např. s návštěvou okolních jeskyní. Trasa vede úplně mimo silnice jenom ve Žďárné se setkáte s civilizací.
    Do Sloupu se bohužel dostanete pouze autem, na vlak je to nejblíže do Rájce – Jestřebí, autobus kola nebere. Ze slopu se vydejte po modré značce údolím Punkvy (ano je to ta slavná říčka co se tu ztrácí, teče přes Machochu a zase se objevuje) vzhůru kolem Vlčí skály a zaniklé vsi Gadišina (někde uváděna Radišina) až na rozcestí Obora, kde zahnete vlevo po červené značce. Cesta údolím Punkvy je opravdu pro romantiky a moc lidí tu nepotkáte. Cyklisticky je nenáročná, zvolna stoupá kolem meandrující říčky.
    Po červené směrem na Žďárnou protnete cyklotrasu Jantarová stezka č.5 po které se můžete vrátit poměrně rychle zpět do Slopu pokud uznáte, že je to nutné. Je to lesní asfaltka.
    Pokračujte dále do Žďárné, kde si můžete dát pití smile a odbočit na zelenou turistickou značku po které se krásnou polní a lesní cestou vrátíte zpátky. Před Sloupem doporučuji přejít na cyklotrasu, která se připojuje, a do Sloupu dojet po ní, jinak Vás čeká prudké závěrečné klesání, pro malé děti nevhodné, pro větší snad sjízdné. Rozhodně si ale nenechte ujít vyhlídku na Sloup a okolí, která se z konce hřebene naskýtá. Občerstvení ve Sloupu je dostatek vybrat si můžete jak dle chuti, tak dle obsahu kapsy. podrobnosti

Občerstvení: Sloup, Žďárná
Doprava: autem
Zajímavosti: v okolí jeskyně
Okruh

autor: John