Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Šumava, K prameni Vltavy

    Super, vlak konečně zastavil v Soumaráku. Vyrážíme do kempu a zbavujeme se přebytečné zátěže, stavíme stany.
    Vyrážíme z rozcestí Volarské šance směr Strážný po zelené značce (souběžně vede cyklostezka 1036). Až do Hliniště vede asfaltka a odtud spíše necesta do Strážného, pohodička trochu bláta, spousta kopřiv, ještě teď se mě štípou lýtka. Pořád po zelené až na Žďárské sedýlko (cyklostezka 1023), pořád po asfaltě, pořád zvolna do kopce. Cestou je jak jinak než Žďárské jezírko, kde se dá bezvadně zchladit.
    Na Žďárském sedle měníme směr a značku, přepojíme se na krásnou výhledovou modrou směr Knížecí pláně a Bučina. Parádní místo na kochání, výhledy. Z Bučiny vyšlapeme Pod Stráž po červené turistické značce a potom následuje parádní sjezd do údolí k prameni Vltavy.     Pěkné místo, sice hodně turistů, ale není se čemu divit, je tam opravdu krásně. Cestou spousta výhledů, vonící les a všelijaké kytky, nádherná příroda.. prostě romantika. Akorát se nezapomeňte občas kouknout před sebe, asfalt se v některých úsecích znenadání mění na cestu, na které bývá dost kamení. Tak ať neupadnete ;-)
    Odtud sjíždíme po modré dolů do Kvildy (cyklotrasa 1041), protože máme docela hlad. Pokud se Vám tam nechce, je možnost odbočit z modré (asi po 2 km) na neznačenou cestu doprava a přejet na zelenou značku, po které dojedete zpět do Bučiny. Napojujeme se na červenou značku, po které pojedeme až na rozcestí Mlaka. Je to naprosto parádní cesta, místy je kousek asfaltu, ale jinak normální polňačka. A pokud s sebou nemáte doklady, dejte si pozor ať nesjedete do Rakouska, byste se potom mohli divit.
    Na rozcestí Mlaka se vydejte po cyklotrase 1025 na České žleby a odtud, bohužel po silnici, zpět do Soumarského Mostu. podrobnosti

Občerstvení: Soumarský Most, Kvilda, Žďárské sedýlko, Strážný
Vlakové spojení:Soumarský Most
Ubytování: Soumarský Most
Zajímavosti: pramen Vltavy

Zvětšit mapu

autor: snowee1