Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Telč a Javořice

    Jestli chcete strávit příjemný víkend v okolí Telče, ale spát někde mimo, pak pro vás máme tip. Pokud jste si nevybrali z našich jednodenních tras můžete zkusit následující variantu. Jediná cesta z Telče, která vyvede mimo silnice je po červené nebo zelené turistické značce alejí, směr severovýchod, k rozcestí u hájovny V Lipkách dál po zelené (jo tady už je to jiné smile) do Hoštětic a po žluté do Krahulčí. Našim cílem není známý masokombinát – byť jsem jejich výrobky přímo odkojen – ale nádherný hřeben skal kousek dále. Dále po žluté do Dobré Vody.
    Tak v Dobré Vodě šup doleva na modrou turistickou šlápneme do pedálu směr Bradlo. Závěrečný stoupák, ale ty výhledy stojí za to. Kola necháváme na pěšině a vylezeme po na skály za rozhledem. Následuje prudší sjezd, pak lesní asfaltka a hrabeme nahoru na Hradisko. Kdo to vyjede závěrečnou část po šutrech až nahoru je borec s pokud vyjede s bagáží je frajer. Na Hradisku jsou opět zajímavá skaliska kde se scházeli v těžkých dobách vlastenci. Akorát nevím jestli čeští nebo sudetští?
    Sjedeme dolů na rozcestí se zelenou a vydáme se po ní vlevo směr Sumrakov na rozcestí Březka. Pozor na rozcestí! Je v půlce kopce. Silnice vás povede vlevo, ale zelená zatáčí doprava! Naším cílem je totiž lom na Babí Hoře zvaný Bolíkovský, známý potápěčům v širém okolí. Původní tři zatopená jezera trpí obnovenou těžbou, ale kopání v horním je celkem v pohodě a nikdo nás nenaháněl. Ale lepší to objet zezadu a neriskovat konflikt s hlídačem.
    Tak jsme se vyčochtali a pokračujeme po zelené přes Bolíkov přes rozcestí Za Vrškem a odbočíme na cyklotrasu 1113 do Světlé a k Mržatci na druhé koupání a večerní táboření. Plácků je tu dost jak u dolního, tak horního rybníka a pokud někomu nebudete kempit přímo před chatou,tak si vás nikdo všímat nebude.
    Druhý den se vydáme od horního Mržatce po 5124 zpět do Světlé a odtud po zelené turistické na Javořici. Z Javořice se vydáme po žluté na rozcestí u Lovecké chaty a odtud po zelené na Roštejn.
    Z Roštejna hurá dolů na koupání u Malého Pařezitého rybníka, Velkého Pařezitého a dál po modré na hrad Štamberk. Pod Štamberkem jsou skvělé hardcore terény, tak raději po zelené do Lhotky a dál až do Telče.
    Pokud chcete vědět více mrkněte na popisy ostatních tras v okolí Telče. Asi není nutné tu psát stejné věci tříkrát a hlavně by to bylo strašně dlouhé smile) Tak hezký víkend!

Občerstvení: Telč, Krahulčí, Dobrá Voda, Mrákotín, Roštejn
Vlakové spojení: Telč
Zajímavosti: hrady Štamberk a Roštejn

autor: John