Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


U Cínovce

    Z Ústí nad Labem na Cínovec jsme dostali krásný typ. A protože jsme nebyli přímo v Ústí ale v Chlumci, cestu jsme si trochu zkrátili. Pravda cesta je to turistická, ale náročná.
    Z Chlumce vede směrem k nádraží, bohužel vlaky zde už pravidelně nejezdí. Od nádraží vede vzhůru asfaltová cesta kterou téměř kopíruje zelená turistická značka. Je to řádný kopec v délce celých sedm kilometrů, ale přivede vás na hřeben hor odkud jsou nádherné výhledy. Doporučuju držet se asfaltky, cesta po „zelené“ patří do kategorie Hardcore.
    Na hřebeni se dostaneme na malou místní silničku, která je opravdu pustá a auto zde projede jednou za čtvrt hodiny. Proto jsme udělali výjimku a vydali se po ní směr Komáří Výžka. Abychom nejeli pořád po silnici odbočujeme s červenou turistickou značkou na louky a cestu si tak krátíme. Závěrečný kopec na Komáří Výžku je na obou trasách stejný (skoro). Na vrcholu dáváme jedno vrcholové za 24,- v kelímku ( brrr plast nerad). Jo taky se sem dá dostat lanovkou z Krupky. Ale to bych spíš zařadil do tras Rodinné.
    Rozhodujeme se pokračovat dále po červené směr Cínovec. Cesta je spíše kamenitá rovinatá s jedním prudším stoupáním. Kdo se neche dostat na silnici a užít trochu terénu a bláta – a že ho letos je – tak může jako my z červené uhnout vlevo po běžkařské trase a přijede na Cínovec po modré. Doporučujeme!
    Z Cínovce se dá pokračovat samozřejmě dále po hřebeni, my pro nedostatek času otáčíme a vracíme se tentokráte po silničce – opravdu žádné auto na obzoru a sjíždíme kolem kostela s docela zvláštní architekturou k lesu a dále krásným klesáním ( ukazuje to 65 km/hod - na horala dost dobrý) k Fojtovicím. Odtud dále až na odbočku po které jsme přijeli z údolí a zase po ní dolů. Opět to pěkně sviští tak opatrně do zatáček. Na cestě ale není žádné překvapení, tak se dá „ pustit“ . Celkem kolem 40km kondičního cvičení. Kdo chce věstší terénní zážitek ať mrkne na variantu Biker, kdo s dětmi neche přijít o výhledy ať jede nahoru lanovkou. podrobnosti

Občerstvení: Komáří Výžka, Cínovec, Chlumec
Vlakové spojení: Ústí nad Labem
Zajímavosti: kostel v Cínovci, Komáří Výžka

autor:John