Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Lednice - Valtice


    Co myslíte, může být něco krásnějšího než projížďka zámeckým parkem v prosluněném odpoledni? Jedině projížďka lesoparkem Lednicko – Valtického areálu.
    Pokud vyrazíte do Lednice, ať již autem nebo vlakem rozhodně navštivte jeskyni, akvadukt, kotviště loděk, minaret i Janohrad v zámeckém parku. To je tradice. Dál se pojedeme projet k Valtické aleji (zelená turistická), Kančí oboře, dále (žlutá) do Charvátské Nové Vsi (!silnice!), ke svatému Hubertovi. U Huberta zahneme vlevo (červená) směrem k Rendez-vous, k Hájovnám u silnice na Valtice. Nepojedeme však po silnici, ale po souběžné cestě starou alejí vzhůru k Valticím. Těsně před Valticemi na silnici stejně budeme muset, ale ta už náš dovede přímo do centra s množstvím různých občerstvení.
    Na náměstí po pravé straně asi v jedné třetině, byl takový průjezd a na dvoře skvělé posezení. Dá se tam vjet i ze zadního traktu, ale za boha si nemohu vzpomenout, jak se to jmenovalo.
    Raději se ale nejprve zajeďte podívat na Rajstnu, protože je to do kopce a pokud si tady dáte oběd, tak budete až nahoru trpět (jako jásmile ). Z Rajstny je slušný rozhled, ale jen na naši stranu do Rakous jsou stromy, ale dá se popojet kousek stranou a hned je to lepší. Z Rajstny dolů doporučuji odjet tak jak jste přijeli, my jeli cestou k bývalým kasárnám a dostali se celníkům do zad,ale teď je to vlastně už úplně jedno.
    Zpátky do Valtic a po červené k Rendez-vous a dále k Hubertovi. Je tam ještě jedna spojka, která v mapě není značená (naučná stezka podél rybníků), tak můžete ten kousek zpátky po červené. Od Huberta ke Třem Gráciím, přes hráz rybníka k Rybničnímu zámečku, dál kolem ryblíka do Hlohovce na pivo nebo sklenku vína. Z Hlohovce kolem vody (ne po silnici) přes mikulovskou silnici a zpátky na hráz rybníka. Odtud si zajeďte na Nový Dvůr podívat na koně a z Nového Dvoru po cyklotrase k Apollonovu chrámu.
    Od Apollónova chrámu doporučuji vrátit se opět na hráz – sjedete u Apolona k vodě (koupaliště) a dejte se vlevo – a na hrázi vpravo přímo do Lednice. Když jsme tu byli naposledy, tak tu zrovna byl start závodu veteránů. Ani byste neřekli že je celý den pryč, že smile podrobnosti

Občerstvení: Lednice, Hlohovec, Apolo, Valtice
Vlakové spojení: Lednice (Ladná) , Valtice, Charvátská Nová Ves

Mrkněte do Fotrogalerie!

jižní Morava
Jižní Morava
autor: John