Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Vršatec

    Vlakem se dostanete do městečka Valašské Klobouky, odtud sjedete od nádraží do města a dáte se doprava směrem na Horní Lideč. Po asi 1,5km, před obcí Poteč, odbočíte vpravo na cyklostezku 5059. Cesta se bude neustále klikatit. Po ujetí asi 10km narazíte na rozcestí vedoucí na Nedašovu Lhotu a Červený Kameň. Dáte se doleva na Červený kameň. Narazíte na hranice se Slovenskou republikou a stále po cyklotrase dojedete až do slovenské obce Červený Kameň. Cesta je už někde od Radošína pořád z kopce, tak se jede velmi příjemně.
    V krásné vesničce Červený Kameň se dáte u mostu doprava (jsou zde rozcestníky) kolem kostela po modré. Modrá stezka je příjemná asfaltová cesta lesem, ovšem čeká vás prudké stoupání do kopce. Po namáhavé cestě se ocitnete v obci Vršatecké Podhradie, kde se na rozcestí vydáte vpravo opět do kopce. Po pár metrech vystoupáte až na Vršatec. Zde si můžete prohlédnout zříceninu Vršatec, kochat se krásným výhledem nebo sednout do místní chaty na oběd.
    Z Vršatce se dáte dále po modré kolem chaty Vršatec až ke kapličce Brezová, kaplnka. Poté se napojíte na červenou stezku. Pozor ovšem, je nutné se dát na louce, hned za Brezovou kaplnkou, vpravo do kopce. Rovně byste sjeli do Sidonie, což by trasu značně prodloužilo. Hned na výjezdu z lesa se tedy dejte doprava po louce do kopce až dojedete k rozcestí Pod Okršliskem. Na rozcestí Pod Okršliskem dále pokračujte po žluté, přes Holý vrch, až do Brumova-Bylnice. Zde můžete navštívit hrad Brumov, zříceninu z 13.století. V Brumově můžete nasednout na vlak nebo dojet na kole zpátky do Valašských Klobouk. podrobnosti

Občerstvení: Valašské Klobouky, Červený Kameň, Vršatecké Podrahie, chata Vršatec, Brumov-Bylnice
Vlakové spojení: Valašské Klobouky, Poteč, Brumov-Bylnice
Zajímavosti: Vršatec, hrad Brumov

autor:Keiniy