Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Vsetínský okruh

    Trasa začíná v Horní Lidči, kde se pohodlně dostanete vlakem. Odtud se dáte směrem ke slovenským hranicích a to na obec Francovu Lhotu a Valašskou Senici. Projedete obě obce. V polovině Valašské Senice se dáte doleva ke koupališti. Projedete cestou nad koupaliště po cyklotrase. Držíte se neustále cyklotrasy, až dorazíte na rozcestí, kde se dáte vpravo, směr Radošov, sedlo.
    Dorazíte na Radošov, sedlo, kde pojedete dále rovně po cyklotras (6117) až do Zděchova. Projedete krásnou obcí Zděchov, kolem potoka až do Huslenek. V Huslenách se dáte přes hlavní cestu a doleva po značené cyklotrase směr Vsetín. Pojedete po stále po stezce přes Hovězí, Janovou až do Vsetína. Cyklotrasa vede podél Vsetínské Bečvy, musíte se však vyhýbat spoustě cyklistů, kteří zde zejména o víkendech rádi jezdí.
    Na Vsetíně můžete navštívit Vsetínský zámek. Ze Vsetína se dáte cestou směrem ke Zlínu. Dá se projet bočními uličkami Vsetína, neznalí Vsetína se ovšem budou muset proplést rušným městem. Napojíte se tedy na hlavní cestu směr na Zlín. Zde pojedete místní části Rokytnice a asi po kilometru odbočíte vpravo na Janišov. Janišov je místní část Vsetína. Projedete Janišovem až na rozcestí Janišovského vrchu. Zde se napojíte na červenou doleva.
    Dále pokračujete na Nivy, Na Lánici, Chléviska. Držíte se pořád červené, následuje Baťková-Chléviska, Pod Baťkovou-Háje, Kořené, Kopřivná hřeben, Sedlo Hranica, Rozcestí Syrákov. Až nyní se odpojíme z červené a z Rozcestí Syrákov se dáme po cyklotrase. Sjedeme opět k hlavnímu tahu na Zlín, ten ovšem jen opatrně přejdeme a můžeme si dát oběd v hotelu Sirákov, který se nachází u zastávky Syrákov,bus.
    Po obědě pokračujeme po cyklotrase na Vartovnu. Je tu rozhledna. Z Vartovny pokračujeme po cyklotrase (současně vede i zelená a modrá) až na rozcestí Pod Širokou, Vrchy. Odtud můžeme po modré až do Pozděchova.
    Projedeme kouskem Pozděchova a u hospody u hasičské zbrojnice se dáme doleva po cyklotrase. Držíme se stále stezky až na rozcestí Pod Svéradovem, Bařinka, sjedeme na Vařákovy paseky, do Lačnova, k Lačnovským rybníkům a do Horní Lidče.
podrobnosti

Občerstvení: Francova Lhota, Zděchov, Vsetín, hotel Sirákov, Pozděchov, Lačnovské rybníky
Vlakové spojení: Horní Lideč
Zajímavosti: Vsetínský zámek, Vařákovy paseky, Lačnovské rybníky

autor: Keiniy