Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Ždánický les

    Ždánický les je součástí pohoří Chřiby a najdete jej JV od Slavkova, známého zejména z doby bitvy tří císařů. Možností tras je zde opravdu mnoho a to jak pro bikery, turisty nebo i rodiny. Pro rodiny je trochu omezující nutnost vlastní dopravy, protože od vlaku je to trochu dále a hlavně vždy do kopce, takže pro opravdu malé děti ne příliš vhodné. Bikerům nějaké to stoupání vadit snad nebude a pro turisty máme krásný přejezd po hřebeni. Turistům můžeme doporučit následující trasu: Ždánický les
    Protože se snažíme vždy navázat na možnost dopravy bez auta začátek trasy je v Marefách alternativně v Bučovicích. Zde si najdeme zelenou turistickou značku směrem na rozcestí Na Hradisku. Je to asi nejmírnější stoupání na hřeben Chřibů. Zde zahneme vpravo na modrou turistickou (cyklotrasa 473) a pojedeme dále po modré. Protneme slavkovskou silnici a na rozcestí pokračujeme vpravo po modré do Kobeřic (první občerstvovací stanice). Když se budete držet modré, tak pochopíte proč je tato trasa bikerská, pokud pojdete po asfaltce bude z ní turistická smile Takže jsme sjeli trochu dolů a začneme zase stoupat zpět do listnatého lesa a to přes Lovčice. V Lovčicích vlevo, u hájovny zase vlevo na Písečnou. A jsme na cyklotrase 473.
    Jedeme po hřebeni zpátky. Kdo by chtěl už skončit může zpět dolů po žluté kolem zříceniny hradu Kepkov. My však jedeme dál, pořád po hřebeni přes známé rozcestí Na Hradisku, Padlovec, Prostřední Vrch (pořád modrá) do Lovčic. V Lovčicích vlevo (a pořád modrá) až na rozcestí se zelenou značkou - Jestřabice. Podle vašich časových možností se můžete rozhodnout. Pokud Vás tlačí čas jeďte dále po zelené a ta vás dovede na známou cyklotrasu 473 po níž se můžete začít vracet – doporučuji po trase U Kříže, U Slepice, Radlovec a po červené dolů do Bučovic. Kdo má sil a času dost pojede s námi dál po modré až na Zavadilku. Asi už tušíte kam míříme.
    Po červené ke skále zv. Kozel, dále si zajedeme ještě kousek dolů na Cimburk (opravdu stojí za to vidět) a zpět na Kazatelnu. My jsme uznali, že pro dnešek jsme viděli dost a začali se vracet po červené - Bohuslavice, Bukovany, rozc. U Kříže, U Slepice a pořád po červené až do Bučovic.
    Alternativou pro vás může být Ždánický les turistická nebo rodinná a nebo Chřiby turistická dvoudenní s výletem na hrad Buchlov.
    Tento kus přírody má své krásy v každém ročním období. V létě je tu chládek, na podzim je všechno krásně barevné, v zimě když už není listí tak zase vidíte hodně daleko a na jaře, když všechno rozkvete… zkuste to.

Občerstvení: Kobeřice, Lovčice, Cimburk, Bukovany
Vlakové spojení: Marefy, Bučovice
Zajímavosti:hrad Cimburk, skalní útvary Kozel a Kazatelna

Mrkněte do fotogalerie!
Ždánický les
Ždánický les
autor: John