Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Ždánický les

    Ždánický les je součástí pohoří Chřiby a najdete jej JV od Slavkova, známého zejména z doby bitvy tří císařů. Možností tras je zde opravdu mnoho a to jak pro bikery, turisty nebo i rodiny. Pro rodiny je trochu omezující nutnost vlastní dopravy, protože od vlaku je to trochu dále a hlavně vždy do kopce, takže pro opravdu malé děti ne příliš vhodné. Bikerům nějaké to stoupání vadit snad nebude a pro turisty máme krásný přejezd po hřebeni. Rodinám můžeme doporučit následující trasu:Ždánický les
    Snažíme se vždy navázat na možnost dopravy bez auta, je začátek trasy je v Křižanovicích. Pokud se chcete za každou cenu vyhnout silnici podívejte se na bikerskou. Zde si najdeme cyklotrasu 5098 a po ní se vydáme vzhůru k trase 473 na níž zahneme vpravo. Protneme slavkovskou silnici a na rozcestí pokračujeme vpravo po cyklotrase 5100 dolů s napojením na 5099 do Lovčic (občerstvení) a začneme zase stoupat zpět do listnatého lesa a to vlevo. U hájovny zase vlevo na Písečnou. A jsme na cyklotrase 473. Tento malý okruh rozhodně stojí za to. Pokud ho vynecháte přijdete sice o jedno stoupání, ale taky o výhledy na Slavkov a celé slavkovské bojiště.
    Kdo by chtěl už skončit může zpět dolů po žluté kolem zříceniny hradu Kepkov nebo jak přijel. My však jedeme dál pořád po hřebeni přes známé rozcestí Na Hradisku, Padlovec, Prostřední Vrch (pořád 473) do Koryčan. Je zde kousek silnice, který lze minout zvolíte-li bikerskou. Pokud není v Nesovicích nějaká objížďka, tak je cesta celkem bezpečná.     Za Koryčanama, asi v půlce přehradu je odbočka vzhůru na Cimburk (cyklotrasa 5150). Když už jste na Cimburku podívejte jse na skálu Kozel a Kazatelna, kde jsou cvičné lezecké terény.
    A nyní jak pomalu zpátky. Cest je zde mnoho, všechny jsou sjízdné. Mě se nejvíc zamlouvá zelená turistická, po které se dostanete na cyklotrasu 412. Ještě lepší je možná sjet ze Zavadilky po modré turistické na rozcestí pod Železňákem, dát se vlevo (modrá) a jet po asfaltce (modrá odbočuje vpravo) až na 412. Po 412 Bukovany, Lovčice, rozcestí U Slepice. Odtud buď vlevo a po hřebeni až k odbočce na trasu 5098, po které jsme přijeli nebo naopak vpravo, na rozcestí U Kříže vlevo na 5097 do Bučovic.
    Tento kus přírody má své krásy v každém ročním období. V létě je tu chládek, na podzim je všechno krásně barevné, v zimě když už není listí tak zase vidíte hodně daleko a na jaře, když všechno rozkvete… zkuste to. podrobnosti

Občerstvení: Lovčice, Cimburk, Koryčany, Bukovany
Vlakové spojení: Marefy, Bučovice
Zajímavosti: hrad Cimburk, skalní útvary Kozel a Kazatelna, zřícenina Kleptov

Mrkněte do fotogalerie!
Ždánický les
Ždánický les

autor: John