Na cyklotrasách se intenzivně pracuje

BIKEtrip.cz   Cyklotrasy BEZ AUT.

 

 


BIKEtrip.cz   Inspiruj se.!


Soutok Moravy a Dyje

    Cestu začínáme na Břeclavském nádraží, odkud je to jen kousek k řece Dyji, kde se připojíme na cyklotrasu (č. 43, Moravská). Jede se opravdu příjemně, asfltka se jen krátce proplete zahrádkářskou kolonií a vstupuje do nádherně zeleného lužního lesa. Pokud budete pozorní uvidíte množství vodních ptáků, dravců i vysoké zvěře.     Míříme na Pohansko, empírový lovecký zámeček, který stojí v areálu dávného velkomoravského hradiště (archeologické nálezy jsou volně přístupné). Máte také poslední možnost zakoupit něco k snědku či vypití, protože dál nás již pohltí velikáni lužního lesa a někdy i komáři.
    Od zámečku pokračujeme dále směr Lanžhot, pozor po 2km odbočujeme na jih k Lánům (pokud přejedete, velmi brzy to poznáte, ocitnete se na poli). Cesta je asfaltová, pravděpodobně je na ni zákaz vjezdu pro motorová vozidla, nicméně občas nějaké auto projede. Projíždíme i po loukách, jen pro orientaci - souběžně s touto cestou vedou dráty elektrického vedení. Zhruba po 7km dojedeme na T křižovatku, kde odbočíme doleva. Odtud je to k soutoku dalších parádních 7km po hladké lesní asfaltce. Příroda je vážně nádherná, zřejmě i proto, že v dobách minulých to bylo zakázané území.
    K vlastnímu soutoku se dostanete bránou, na první pohled vypadá zamčená, ale nic se nebojte a směle otevřete malou branku. Za vraty vás čeká menší bojovka "Najdi soutok" smilesměr vám ukáže malá cedulka. Jistě to nebude velký problém. Nezapomeňte si toto místo užít, je tam opravdu pěkně.
    Až se nabažíte, vraťte se za bránu, ale nevracejte se na trasu kterou jste přijeli. Pokračujte přímo na sever po navigaci (nebo též Signálka; hráz), není se kde ztratit, cesta vede přímo a bez odboček. Až dojede k mostu (připojení na cyklotrasu č. 42) přes Dyji uvidíte před sebou jediný "kopec" dne. Vlastně to není kopec, je to val na kterém vede železniční trať.
    Dále již pokračujte po cyklotrase č. 42 do Břeclavi. Pokud vám zbyla síla a nespěcháte domů, doporučuji opravdu malou zajížďku s pořádnou ňamkou. Kolem Františkova rybníka asi 3km po cyklotrase 42 E9 dojedete na hraniční přechod Reinthal/Poštorná .... zde se nachází vítečná občerstvovna (restaurace). Odtud je nejsnazší návrat do Břeclavi po silnici č. 55. podrobnosti

Občerstvení: Břeclav, zámek Pohansko; Reinthal
Vlakové spojení: Břeclav
Zajímavosti: archeologické nálezy, lužní lesy, množství ptáků

Mrkněte do Fotrogalerie!
jižní Morava
Jižní Morava
autor: snowee1